امور ویزا و مهاجرت توسط وکیل رسمی عضو مارا سودابه حریری

در حال حاضر استرالیا رتبه هفدهم در شاخص جهانی اهداء عضو در جهان را دارد

در سال 2018 در استرالیا و نیوزیلند  بیشتر از 500 نفر استرالیایی اعضاء بدن خود را اهدا کرده اند.دکتر آماندا ماتر پزشک متخصص کلیه می گوید نداشتن اطلاعات کافی مشکل بزرگ  برای بیمارانی  که نیازمند دریافت عضو هستند محسوب می شود همچنین می گوید:اگر فردی قصد اهداء عضو دارد باید به خانواده خود دراین موضوع آگاهی لازم را بدهد.
در این میان کلیه یکی از پرتقاضاترین عضو برای دریافت کنندگان است بعد از کلیه، ریه، کبد، قلب و پانکراس به ترتیب در رتبه های دوم تا پنجم قرار دارند. هر چند زمان انتظار برای بعضی از اعضا ممکن است طولانی باشد و به چندین سال هم برسد.

در حال حاضر استرالیا رتبه هفدهم در شاخص جهانی اهداء عضو در جهان را  دارد.

لوسیندا بری مدیرعامل سازمان Donnte Life پیشرفت های امروزی که در زمینه اهدا عضو فعالیت دارد معتقد است راه درازی برای پیشرفت در زمینه فن آوری و مهارت های جراحی برای اهدا عضو وجود دارد.خانم بری گفت: هرچند۷۰ درصد از مردم  مایلند یک اهدا کننده عضو باشند این در حالیست که حدود ۳۰ درصد در دفتر ثبت اهداء اعضا در استرالیا و نیوزیلند، نام نویسی می کنند.
دکتر نیرا بهاتیا که در زمینه حقوق فعالیت دارد از دانشگاه دیکن ملبورن هم می گوید افزایش تعداد افرادی که در این دفتر ثبت نام می کنند نکته ای است که نیازمند رویکردی بین فرهنگی است این استاد، تمرکز اصلی یکی از پژوهش های خود را معطوف تصمیم گیری های پایان زندگی افراد از جمله اهداء عضو ومعضلات اخلاقی پس از این تصمیم گیری ها کرده است.

 

مطالب مرتبط

موسسه مهاجرتی آراد در تلگرام
موسسه مهاجرتی آراد در اینستاگرام
موسسه مهاجرتی آراد در تلگرام
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top