امور ویزا و مهاجرت توسط وکیل رسمی عضو مارا سودابه حریری

تحلیل برنامه مهاجرتی اعلام شده از سوی کشور استرالیا سال 2019-2020

برنامه مهاجرتی سال 2019- 2020 از سوی سازمان مهاجرت کشور استرالیا  اعلام شد.

ظرفیت اعلامی از سوی سازمان مهاجرت استرالیا برای صدور ویزادر سال 2019-2020 تعداد 160 هزار عدد ویزاست که این عدد شامل ویزاهای اسکیل ورکر، ویزاهای فامیلی ( ازدواج ، فرزند ،... ) و ویزای های Employer Sponsor  می باشد.

بر این اساس ، این تعداد اعلام شده نسبت به سال گذشته حدود 15% کاهش داشته ، البته با توجه آمارهای رسمی مربوط به سال های 2017 و 2018 ؛ تعداد پذیرش چیزی حدود همین 160 هزار ویزا بوده است که با این توصیف ، امکان اینکه سازمان مهاجرت استرالیا امسال با رویکردی واقع بینانه این رقم را ارائه کرده است ، بسیار زیاد است .

 

همچنین درپی این خبر منتشر شده ، قرار است دو سابکلاس ویزای موقت جدید تحت عنوان  Employer Sponsor regional  و skill worker regional   به سابکاس های قبل اضافه شود . شرایط این ویزاها متعاقبا اعلام خواهد شد.

این تصمیم در راستای سیاست های دولت مبنی بر سوق دادن جمعیت مهاجر به مناطق اطراف و کم جمعیت تر و پایین آوردن تمرکز جمعیت از شهر هایی مثل سیدنی و ملبورن و ... اتخاذ شده است.

ظرفیت اعلام شده برای skill worker regional   تعداد 14/000 ویزا می باشد و پس از 3 سال اقامت در مناطق ریجنال واجد شرایط اقامت دائم خواهد بود.

مناطق ریجنال اعلامی از سوی این سازمان تمامی استرالیا به جز سیدنی ، ملبورن ، گلدکوست، پرت و بریزبین می باشد.

زمان دقیق اجرای این دو سابکلاس هنوز اعلام نشده است.

مطالب مرتبط

موسسه مهاجرتی آراد در تلگرام
موسسه مهاجرتی آراد در اینستاگرام
موسسه مهاجرتی آراد در تلگرام
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top