امور ویزا و مهاجرت توسط وکیل رسمی عضو مارا سودابه حریری - شماره عضویت مارا: 1687507

ویزای استرالیا برای والدین

ویزای والدین مخصوص کسانی است که به منظور زندگی در کنار فرزند خود، قصد دارند به استرالیا مهاجرت کنند. در این صورت می بایست حداقل نیمی از فرزندان آنها و یا بیشتر در استرالیا بوده و درخواست مهاجرت آنها باید به وسیله یکی از فرزندان فرد که شهروند استرالیا، مقیم دائم استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزلند است و حداقل 2 سال بصورت قانونی در استرالیا زندگی کرده است اسپانسر شود. ویزای استرالیا برای والدین را میتوان از داخل و یا خارج استرالیا اقدام کرد و زمان انتظار اخذ این ویزا بسته به ساب کلاس ویزا حداقل 2 سال و یا تا بیش از 20 سال می باشد.

انواع ویزای والدین استرالیا به شرح زیر است:

 

اقامت دائم استرالیا جهت والدین ساب کلاس 103 و 804- عادی

این ویزا که از نوع اقامت دائم است، از نظر هزینه ارزان قیمت بوده ولی زمان بررسی پرونده و در نهایت دریافت این ویزا می‌تواند بسیار طولانی باشد و در مواردی حتی تا 2۰ سال و یا بیشتر بطول انجامد. این ویزا به شما اجازه می‌دهد که به صورت دائم در استرالیا زندگی کرده و از مزایای اقامت دائم استرالیا بهره مند باشید. شما می‌توانید در درخواست ویزای خود، همسر و فرزندان خود یا فرزندان همسرتان را بعنوان همراه معرفی کنید.

برای اینکه دولت بتواند اطمینان حاصل کند که تازه واردین میتوانند هزینه های روزمره زندگی خود را پرداخت کنند معمولا هزینه ای را به عنوان ضمانت از اسپانسر ها دریافت می کند که این مبلغ پس از گذشت تقریبا دو سال به آن ها بازگشت داده می شود. این مبلغ برای فردی که متقاضی اصلی است 15 هزار دلار و برای همسر و فرزندان هر کدام 6 هزار دلار استرالیا خواهد بود.

 

 

اقامت موقت استرالیا جهت والدین ساب کلاس 173 و 884 - با مشارکت مالی

این ویزا که از نوع اقامت موقت است نیازمند پرداخت هزینه نسبتا بالائی (31930$ دلار استرالیا بابت قسط اول بانضمام هزینه ویزا) می باشد ولی در عوض زمان بررسی پرونده این ویزاها کوتاه تر است. این ویزای موقت به شما اجازه می دهد دو سال در استرالیا زندگی کنید و از مزایای کار، تحصیل و مدیکر بهره ببرید. شما می توانید بعد از ۲ سال و یا در طی این ۲ سال جهت اقامت دائم استرالیا ساب‌کلاس ۱۴۳ اقدام نموده و قسط دوم را پرداخت کنید. همچنین می‌توانید در درخواست ویزای خود، همسر و فرزندان خود یا فرزندان همسرتان را بعنوان همراه معرفی کنید.

 

اقامت دائم استرالیا جهت والدین ساب کلاس  143 و 864- با مشارکت مالی

این ویزا که از نوع اقامت دائم است، از نظر هزینه نسبتا بالا بوده (مبلغ 47755$ دلار استرالیا بانضمام هزینه ویزا) ولی زمان بررسی پرونده و در نهایت دریافت این ویزا می‌تواند بسیار کوتاه و حدود 3 سال باشد. شما می توانید از ابتدا درخواست ویزای دائم 143 را داده و یا ابتدا درخواست ویزای موقت ساب کلاس 173 را داده و بعد از اخذ ویزا و داشتن شرایط لازم و پرداخت هزینه دوم، درخواست اقامت دائم استرالیا ساب کلاس 143 را داشته باشید. در اینصورت پرداخت هزینه این ویزا کمی برای شما سبک تر بوده و در دو مرحله پرداخت خواهید کرد. این ویزا به شما اجازه می‌دهد که به صورت دائم در استرالیا زندگی کرده و از مزایای اقامت دائم استرالیا بهره مند باشید. شما می‌توانید در درخواست ویزای خود، همسر و فرزندان خود یا فرزندان همسرتان را بعنوان همراه معرفی کنید.

برای اینکه دولت بتواند اطمینان حاصل کند که تازه واردین میتوانند هزینه های روزمره زندگی خود را پرداخت کنند معمولا هزینه ای را تحت عنوان ضمانت از اسپانسر ها دریافت می کند که این مبلغ پس از گذشت 10 سال به آن ها بازگشت داده می شود. این مبلغ برای فردی که متقاضی اصلی است 15000 هزار دلار و برای همسر و فرزندان هر کدام 6 هزار دلار استرالیا خواهد بود.

 

اقامت موقت استرالیا جهت والدین ساب کلاس 870

این ویزا به والدین واجد شرایط، این اجازه را می دهد تا به نسبت ویزاهای توریستی مدت زمان بیشتری را در کنار فرزندانشان در استرالیا بمانند و به صورت موقت به مدت 5 سال در استرالیا بدون نیاز به خروج، اقامت داشته باشند. هر کدام از والدین حداکثر دو بار امکان استفاده از این ویزا را داشته و پس از اتمام دوره 5 ساله اوله خود باید به مدت 90 روز از استرالیا خارج شوند . این ویزا به والدین اجازه کار نمی دهد. بنابراین فرزند حامی باید مدارکی مبنی بر توانایی مالی جهت پرداخت هزینه های اقامت والدین را داشته باشد. قابل ذکر است با داشتن این ویزا والدین مجاز به اقدام برای ویزای دائم نمیباشند. همچنین جهت اقدام برای این ویزا نیازی نیست که نیمی از فرزندان شما در استرالیا باشند و تنها وجود یک فرزند به عنوان اسپانسر کفایت می کند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی ما را تکمیل و ارسال فرمایید تاشانس موفقیت شما برای دریافت ویزای مورد نظر و یا اقامت استرالیا توسط وکیل رسمی مهاجرت استرالیا عضو مارا بررسی گردد

 

 

 

مطالب مرتبط

موسسه مهاجرتی آراد در تلگرام
موسسه مهاجرتی آراد در اینستاگرام
موسسه مهاجرتی آراد در تلگرام
Top