امور ویزا و مهاجرت توسط وکیل رسمی عضو مارا سودابه حریری - شماره عضویت مارا: 1687507

ماکروسافت بجای گوگل در استرالیا

ماکروسافت جای گوگل را در استرالیا پر میکند....

در حالیکه گوگل تهدید کرده در صورت اجبار به پرداخت هزینه به رسانه های محلی استرالیایی، سرویس جستجوی خود را در این کشور حذف می‌کند، مایکروسافت اعلام کرده جای خالی این سرویس را پر می‌کند.
به گزارش رویترز، به گفته اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا، در صورتیکه که گوگل برای عدم پرداخت هزینه به رسانه‌ها سرویس جستجوی خود در این کشور را قطع کند، سرویس جستجوی مایکروسافت (بینگ) آماده برطرف کردن این نیاز است.
استرالیا تصمیم دارد قوانینی وضع کند که طبق آن گوگل و فیس‌بوک باید برای انتشار اخبار رسانه‌های محلی به آنها هزینه‌ای پرداخت کنند.
این درحالی است که شرکت‌های بزرگ فناوری این قانون را ناکارآمد خوانده و ماه گذشته اعلام کردند در صورت تصویب آن سرویس‌های جستجوی اصلی خود را در استرالیا حذف کنند. این سرویس‌ها شامل موتور جستجوی گوگل است که ۹۴ درصد بازار جستجوی این کشور را تشکیل می‌دهد.
در این میان ساتیا نادلا مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت با نخست وزیر استرالیا مذاکراتی درباره قوانین جدید انجام داده است. موریسون اعلام کرد این شرکت فناوری آماده افزایش سرویس رسانی ابزار جستجوی خود در کشور است.
سخنگوی مایکروسافت نیز مذاکرات با دولت استرالیا را تأیید کرد. اما از آنجا که این شرکت به طور مستقیم در قانونگذاری دخالت ندارد، از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.
او در این باره گفت: ما اهمیت فعالیت بخش رسانه و توجه عمومی به حوزه خبرنگاری را در دموکراسی درک می‌کنیم و از سوی دیگر چالش‌های پیش روی بخش رسانه به دلیل تغییر مدل‌های کسب و کاری و ذائقه مشتری را نیز می‌شناسیم.
این درحالی است که سخنگوی گوگل هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است.

 

جهت بررسی شرایط و اطلاع از آخرین اخبار مهاجرت به استرالیا، با سرکار خانم سودابه حریری/موسسه مهاجرتی آراد ایمیگریشن همراه باشید.

 

مطالب مرتبط

موسسه مهاجرتی آراد در تلگرام
موسسه مهاجرتی آراد در اینستاگرام
موسسه مهاجرتی آراد در تلگرام
Top