امور ویزا و مهاجرت توسط وکیل رسمی عضو مارا سودابه حریری

شرایط زندگی در استرالیا

 1.کیفیت زندگی

جمعیت کم، آلودگی اندک، هوای تازه و چشم‌اندازهای طبیعی زیبا و منظره‌های نفس‌گیر، از مهم‌ترین دلایلی هستند که باعث می‌شوند خیلی‌ها مهاجرت به استرالیا را آرزو و هدف خود بدانند. استرالیا سواحل فراوانی دارد. ساکنان این سواحل همیشه از فعالیت‌هایی همچون طبیعت‌گردی، کمپینگ یا چادر زدن، و ماهیگیری، حسابی لذت می‌برند. علاوه بر این‌ها، استرالیا با بیش از ۵۰۰ پارک ملی، از میراث طبیعی خود هم به‌خوبی محافظت می‌کند. گردشگری در استرالیا شهرت جهانی دارد.

استرالیای ها به طور متوسط حدود ۸۲.۵ سال عمر میکنند و آمار موسسه Better Life نشان میدهد که مردم این کشور، خوشحالترین مردم در میان سایر کشورها هستند.

یکی از مهمترین دلایل رواج مهاجرت به استرالیا، اقتصاد قوی این کشور میباشد که حتی در دوره رکود جهانی نیز آسیب چندانی ندیده است. استرالیا از نرخ بیکاری پایینی بهره میبرد و  با هدف توسعه پایدار و رقابت اقتصادی و علمی با سایر کشورهای پیشرفته، نیاز زیادی به بسیاری از مشاغلی دارد که میتوانند توسط متقاضیان مهاجرت به استرالیا تامین شوند.

با توجه به مخارج استاندارد زندگی در این کشور (حدود ۱۵۰۰ دلار استرالیا در ماه برای هر نفر)، میتوان گفت که مردم این کشور از سطح رفاه بسیار بالایی نسبت به سایر کشورهای دنیا برخوردار هستند

۲. ثبات مالی

باید بدانید استرالیا بیش از ۱۵ سال است که ثبات مالی دارد و به همین خاطر هرساله افراد بیشتر و بیشتری برای سرمايه گذاري در استراليا مهاجرت می‌کنند.در همین راستا دولت استرالیا برنامه ویژه‌ای در نظر گرفته است؛ متقاضیان مهاجرت تنها با 8۰۰ هزار دلار استرالیا سرمایه‌گذاری شخصی،‌ می‌توانند برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

۳. سیستم عالی مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی

مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی در استرالیا یکی از بهترین‌های دنیا هستند. این سیستم توانمند، هزینه‌های بستری و دارو و درمان در بیمارستان‌های عمومی را کاملا پوشش می‌دهد. این پوشش هزینه‌های درمانی، برای خانواده‌های پرجمعیت خیلی مفید است.بیمه درمانی استرالیا Medicare نام دارد و به صورت رایگان در دسترس افرادی که دارای اقامت دائم و یا تابعیت استرالیا هستند قرار میگیرد. این به این معنی است که اگر ویزای شما از نوع دائم است،‌ میتوانید از امتیاز این نوع بیمه بهره مند شوید.نکته دیگر در مورد این ویزا این است که افرادی که در داخل استرالیا برای اقامت دائم این کشور اقدام میکنند، میتوانند تا موقع گرفتن نتیجه Visa Application، از خدمات بیمه درمانی بهره مند شوند.

۴. آلودگی هوای اندک

برخلاف سایر کشورهای بزرگ دنیا که میزان آلودگی هوا در آن‌ها بالاست، استرالیا آلودگی هوای اندکی دارد؛ بنابراین محیط سالم و شادابی برای ساکنان و مسافرانش فراهم می‌کند.

۵. فرصت‌های شغلی فراوان

 یکی از امکانات این کشور جذب نیروی متخصص از میان مهاجرین می‌باشد، بنابراین افراد متخصص که تخصصی را برای ارائه کردن دارند به راحتی می‌توانند شرایط زندگی خود را با مهاجرت به استرالیا تغییر داده و در کشوری با شرایط اقتصادی بهتر زندگی کنند. طبق آخرین آمار به دست آمده بیشتر از 6500 نفر از کارآفرینان و سرمایه گذاران در یک سال گذشته به استرالیا مهاجرت کرده‌اند.بعضی از صنایع استرالیا، به‌خاطر رشد اقتصادی سریع این کشور، شروع به گسترش ناگهانی کرده‌اند. در نتیجهٔ این ترقی سریع کسب‌وکارها، فرصت‌های شغلی فراوانی هم برای مهاجران ایجاد شده است. به همین دلیل بسیاری از مهاجران از طریق کار و تخصص برای مهاجرت به استرالیا اقدام می‌کنند.

6. جامعهٔ چندفرهنگی

ساکنان استرالیا فرهنگ‌ها و ریشه‌های مختلفی دارند. در استرالیا، برخلاف سایر کشورهایی که دسته‌بندی‌های نژادی و فرهنگی مشخصی دارند، چنین دسته‌بندی‌هایی وجود ندارد. ساکنان استرالیا مهمان‌دوست و خودمانی هستند.

در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۶ برگزار شد،  مشخص شد که فقط ۴۷.۳٪ جمعیت این کشور دارای والدینی هستند که هر دو در داخل استرالیا متولد شده اند.در استرالیا هیچ قانونی وجود ندارد که مانع از انتخاب نوع پوشش مورد علاقه شما باشد. شاید همین تنوع پوشش باشد که استرالیا را به یک جامعه گوناگون تبدیل کرده است. البته بیشتر ساکنین کشور استرالیا ترجیح می‌دهند که از لباسهای راحت و غیر رسمی استفاده کنند اما شهروندانی هم هستند که به دلایل فرهنگی و یا مذهبی نوع پوشش سنتی را برای خود در نظر می‌گیرند. آزادی در انتخاب نوع پوشش دلیل بر این نمی‌شود که برای اماکن عمومی و دولتی هیچ ضابطه و قاعده‌ای وجود نداشته باشد بلکه برعکس، باشگاه‌های ورزشی، موسسات دولتی و ... هرکدام برای خود یک سری قوانین تعریف شده‌ای را در نظر گرفته‌اند که می‌بایست رعایت شود.

7. مانع زبانی وجود ندارد

مردم استرالیا لهجه و اصطلاحات خاص خودشان را دارند، اما بیشتر آن‌ها زبان انگلیسی را هم می‌فهمند و صحبت می‌کنند. پس اگر زبان انگلیسی می‌دانید، برقراری ارتباط با استرالیایی‌ها بسیار آسان است.

8. سیستم مهاجرت

برنامهٔ مهاجرت به استرالیا از سال ۱۹۲۰ میلادی واقعا برای مهاجران راحت شده است. علاوه بر شرایط خوب ویزا که دولت این کشور برای زوج‌ها فراهم کرده، وکلای مهاجرت، شرایط مهاجرت به استرالیا را برای همهٔ افراد علاقه‌مند فراهم می‌کنند.

9. فرهنگ قهوه

اگر شما هم عاشق قهوه هستید، باید بدانید که فرهنگ قهوهٔ این کشور معروف است و هرکجای شهرهای استرالیا که پا بگذارید، کافی‌شاپ‌های فراوانی پیدا می‌کنید.

۱0. خوردوخوراک

استرالیا مهد غذاهای جذاب است؛ فست‌فودهای زنجیره‌ای، رستوران‌های لوکس چند ستاره و رستوران‌ها و کافه‌های معمولی از انواع مختلف، در سرتاسر این کشور با غذاهای ملل مختلف پراکنده‌اند. 

11. اهمیت خانواده

دولت استرالیا امکانات ویژه‌ای برای ویزای زوج‌ها و ازدواج  فراهم کرده، یعنی برای افرادی که با ساکنان دائمی این کشور ازدواج می‌کنند.

۱2. سبک‌زندگی

استرالیایی‌ها را به سبک‌زندگی راحت‌شان می‌شناسند. گذران اوقات فراغت با دوستان و خانواده برای آن‌ها بسیار مهم است. البته رعایت توازن بین کار و زندگی هنری است که بیشتر استرالیایی‌ها استاد آن هستند. مهمانی‌ها، دورهمی‌ها و پیک‌نیک‌های خانوادگی، بخش‌های مهمی از زندگی روزمرهٔ استرالیایی‌ها هستند.

۱3. امنیت

نرخ ارتکاب جرم در استرالیا بسیار پایین است و این مساله، استرالیا را برای متقاضیان مهاجرت استرالیا جذاب تر کرده است. علاوه بر این،‌استرالیا همه ساله به بسیاری از افرادی که به دلایلی در کشورشان امنیت ندارند، ویزای پناهندگی اعطا میکند.

هم اکنون از جمعیت 22 میلیونی استرالیا، حدود 40٪ در خارج از این کشور به دنیا آمده اند که بیشترین شمار این مهاجرین از ساکنین نیوزلند و انگلیس می باشند. در سالهای اخیر، بیشتر مهاجرتها به استرالیا، از کشورهای آسیایی صورت گرفته است.

مهاجرت آسان به استرالیا را با وکیل عضو مارا سودابه حریری تجربه کنید.

مطالب مرتبط

موسسه مهاجرتی آراد در تلگرام
موسسه مهاجرتی آراد در اینستاگرام
موسسه مهاجرتی آراد در تلگرام
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top